Przykazania początkującego podróżnika

Pustynia Maroko
Pustynia Maroko
  1. To podróż jest celem, a nie osiągnięcie wyznaczonego miejsca.
  2. Nie zrażaj się jeśli początki będą trudne. Nie oczekuj, że wszystko pójdzie tak jak zaplanowałeś bo zamiast satysfakcji będzie rozczarowanie.
  3. Egzotyczne wyprawy nie są tylko dla globtroterów. Każdy kiedyś zaczynał, pokonywał pierwsze obawy i przeciwności losu. Podróżowania trzeba się uczyć jak jazdy na rowerze.
  4. Traktuj niespodziewane wydarzenia jak przygodę. Nie złość się z byle powodu. To potknięcia nadadzą koloryt twojemu wyjazdowi.
  5. Poświęć czas na przygotowanie się do wyprawy. Czytaj opisy innych, zwróć uwagę czy są aktualne. Ograniczysz przez to ilość niepowodzeń.
  6. Zarezerwuj wystarczające środki finansowe, żeby pokryć niespodziewane wydatki. Jeśli obawiasz się, że ci ich zabraknie zmień plan na tańszy w realizacji.
  7. Podróże nie muszą rujnować twojego portfela jeśli się odpowiednio przygotujesz i ograniczysz oczekiwania.
  8. Nie obrażaj się jeśli poczujesz się „naciągnięty” na wydatek. Często kwota jaką zapłacisz będzie i tak mniejsza niż w Polsce. Dla wielu turysta to synonim osoby wydającej pieniądze. Nie zmienisz tego.
  9. Próbuj nawiązywać znajomości z mieszkańcami. To nie ważne jak dużo nie zrozumiesz, ważniejsze ile będzie przy tym zabawy.
  10. Uśmiechaj się – to na prawdę często pomaga.


1 thought on “Przykazania początkującego podróżnika”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *